O nas i o serwisie GSM

Niemal w każdym polskim mieście można znaleźć mały komis sprzedający akcesoria i telefony. Z czym te komisy mają do czynienia na co dzień? Z jakimi problemami borykają się konsumenci? Co się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat? Postanowiłem odwiedzić kilka z nich, aby się tego dowiedzieć.

Usługi GSM zyskały popularność już kilka lat temu. Nie trudno jednak zauważyć, jak bardzo zmienił się ich charakter. Nie chodzi tu tylko o fakt, że smartfony zastąpiły zwykłe telefony komórkowe.

 

Wiele serwisów i komisów GSM zajmuje się również naprawą telefonów. Zbadałem, które marki telefonów najczęściej ulegają uszkodzeniom i jakiego typu są to problemy. Nie ma uniwersalnej reguły na uszkodzenia, gdyż większość z nich jest spowodowana przez użytkowników. Często jest to spowodowane wilgocią w urządzeniu, lub upadkiem. Najbardziej narażone na uszkodzenia są wyświetlacze.
Jedno się nie zmienia

Od kogo komisanci otrzymują swoje nowe smartfony? Klienci. Klienci. Ten trend prawdopodobnie nigdy się nie zmieni. Potwierdzają to osoby, z którymi rozmawiałem.

Przewiń do góry